پایان تشدید اوضاع در نوار غزه

بورس
بهابین

ارتش رژیم صهیونیستی، امروز(جمعه) ساعاتی پس از حملات جدید جنگنده های رژیم صهیونیستی به مواضع مختلف در نوار غزه از پایان تشدید تنش‌ها در نوار غزه خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی، امروز(جمعه) ساعاتی پس از حملات جدید جنگنده های رژیم صهیونیستی به مواضع مختلف در نوار غزه از پایان تشدید تنش ها در نوار غزه خبر داد.

به گزارش شفقنا به نقل از العربی الجدید، جنگنده های رژیم صهیونیستی در یک سری حملات تعدادی از پایگاه های مقاومت فلسطین در نوار غزه و زمین های خالی کشاورزی را بمباران کردند که خشن ترین حملات از یک سال پیش بود.

شبکه خبری روسیا الیوم خبر داد که آژیرهای هشدار در شهرک‌های واقع در نزدیکی مرزها با لبنان به صدا درآمدند، همزمان رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند، به نظر می‌رسد سامانه گنبد آهنین برخی راکت‌های شلیک شده از لبنان را رهگیری کرده است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه ابتدایی که در این خصوص منتشر شد، اعلام کرد، آژیرهای هشدار در مناطق “شلومی” و “بیتست” در شمال اراضی اشغالی به صدا درآمدند و جزئیات این حمله در دست بررسی است.

در ویدیویی که منتشر شده، سامانه “گنبد آهنین” دو راکت را به سمت هدفی در آسمان شلیک کرد. شبکه عبری زبان “کان” گزارش داد، به نظر می‌رسد یک راکت بر فراز شهرک شلومی در الجلیل توسط “گنبد آهنین” رهگیری شد.

از ساکنان مناطق شمالی سرزمین‌های اشغالی خواسته شده در پناهگاه‌ها بمانند. هم‌زمان دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در حال انجام رایزنی‌هایی با فرماندهان دستگاه‌های امنیتی و نظامی درباره تحولات اخیر است.

آن‌طور که ایسنا گزارش داده است برخی منابع رژیم صهیونیستیی از شلیک ۱۰۰ راکت به سمت اراضی اشغالی و منطقه الجلیل ظرف ۱۰ دقیقه خبر داده‌اند و در مقابل ارتش رژیم صهیونیستی به شدت شهرک القلیله واقع در جنوب لبنان را گلوله باران کرده است. در پی این حملات فرودگاه حیفا و چندین فرودگاه دیگر هم بسته شدند.

شبکه رژیم صهیونیستیی کان هم اعلام کرد “با توجه به حجم راکت‌ها به نظر می‌رسد در آستانه جنگ قرار داریم.”

منابع خبری رژیم صهیونیستی تأیید کردند که حمله راکتی به غرب الجلیل به اندازه‌ای بوده که از زمان جنگ دوم با لبنان مشاهده نشده است. به نوشته الجزیره، دو شهرک‌نشین در اثر حملات راکتی شهرک‌های رژیم صهیونیستیی زخمی شده‌اند.

منابع رژیم صهیونیستیی اعلام کردند که تا این لحظه ۳۷ مرتبه آژیر خطر در منطقه الجلیل غربی در شمال فلسطین اشغالی به صدا درآمده است و کابینه امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی امشب به درخواست نتانیاهو تشکیل جلسه خواهد داد.

این منابع تاکید کردند که کابینه امنیتی مسئول تصمیم‌گیری در مورد شیوه واکنش به حملات راکتی از سمت لبنان خواهد بود.

رسانه‌های صهیونیستی افزودند: دولت رژیم صهیونیستی تصمیمی برای جنگ با لبنان ندارد اما در برابر این حوادث و رخدادها هم ساکت نمی‌نشیند.

منابع عبری زبان می‌گویند که بیشتر راکت‌های شلیک شده از لبنان به سمت شمال فلسطین اشغالی از نوع “گراد” و “کاتیوشا” بوده است.