قیمت طلا و سکه امروز 26 فروردین 1402 / سکه در مسیر کاهشی قرار گرفت

طلا و ارز
بهابین

طلا و سکه نخستین روز از آخرین هفته فروردین را با کاهش قیمت آغاز کرد. کارشناسان اقتصادی این هفته را برای بازارهای مالی با ثبات پیش‌بینی کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و قیمت سکه امروز تا این لحظه مسیر کاهشی را پشت سر گذاشته‌اند. در لحظه نگارش این گزارش سکه ۱۰۰ هزار تومان کاهش داشت. تا این لحظه امروز کاهش قیمت طلا با شیب بیشتری در مسیر کاهشی قرار گرفته است.

سکه امامی در نیمه کانال 31 میلیون تومان نوسان دارد و در لحظه تنظیم این گزارش، قیمت طلا (18 عیار) نیز دومیلیون و ۵۲۹ هزار و 400 تومان اعلام شده است. این در حالی است که نرخ بازگشایی طلا دو میلیون و ۵۵۶ هزار100 تومان بوده است. طلای دست دوم نیز اکنون حدود دو میلیون و ۴۹۵ هزار تومان قیمت دارد.

کارشناس اقتصادی، عامل اصلی اثرگذار بر قیمت طلا و سکه در بازار داخلی را دلار می‌دانند..

با توجه به وابستگی شدید بازار فلز زرد به قیمت دلار در هفته‌های گذشته برای تعیین روند قیمت طلا و سکه باید چشم انتظار بازار ارز بود. این در حالی است که کارشناسان اقتصادی طی هفته جاری را بازار آرامی برای دلار می‌دانند. البته این در شرایطی است که تمام مولفه‌های موثر بر قیمت دلار در شرایط باثباتی باشد. بنابراین می‌توان پیش‌بینی کرد با وجود آرامش در قیمت دلار،  بازار طلا و سکه نیز هفته باثباتی را پیش‌رو دارد.

قیمت طلا و انواع سکه در بازار

قیمت سکه امامی در حال حاضر به 31 میلیون و ۵۰۱ هزار تومان رسیده است و همچنین حبابی حدود هفت میلیون و۴۳۵ هزار تومان نیز حباب دارد. قیمت سکه بهار آزادی نیز 28 میلیون و ۴۸۸ هزار تومان اعلام شده و حباب اینسکه طرح قدیم نیز چهار میلیون و ۴۲۱ هزار تومان برآورد شده است.

از سوی دیگر قیمت نیم سکه  امروز 18 میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و حباب آن 6 میلیون ۸۱۵ هزار تومان است. قیمت ربع سکه به 11 میلیون و ۶۸۰ هزار تومان و قیمت سکه گرمی نیز  به 6 میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده‌اند. همچنین حباب ربع سکه پنج میلیون و ۶۶۲ هزار تومان و حباب سکه گرمی نیز سه میلیون و ۷۳۸ هزار تومان رسیدهاست.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.