شماره پنجم بیمه دیجیتال منتشر شد

بیمه
بهابین

شماره پنجم نشریه بیمه دیجیتال، رسانه رسمی صنعت بیمه و اینشورتک منتشر شد. دوهفته‌نامه بیمه دیجیتال در شماره پنجم سراغ قاسم نعمتی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات بیمه مرکزی رفته و روند بیمه‌گری دیجیتال و وضعیت نوآوری در صنعت بیمه کشور را در صحبت با او به چالش کشیده است. قاسم نعمتی که طی هفته‌های گذشته به سبب موضوع سوئیچ بیمه در صدر اخبار صنعت قرار داشت، در این گفت‌وگو از ضعف اکوسیستم دیجیتال بیمه گفته و از روند تحول دیجیتال صحبت کرده است. او تحول دیجیتال در کشور را روندی در جریان می‌داند که با وجود حرکت در مسیر توسعه در این سال‌ها به سبب فقدان اکوسیستم و رهبر به دستاورد درخشانی نرسیده است.

امضای تفاهم‌نامه میان بیمه مرکزی و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از موضوعاتی است که در این شماره از بیمه دیجیتال به ابعاد و زوایای مختلف آن پرداخته شده است. به نوشته بیمه دیجیتال، تأکید نهاد ناظر در هفته‌های گذشته بر توسعه نوآوری در ساختار بیمه را می‌توان به‌عنوان نقطه روشن دورنمای تعامل نهاد ناظر با شرکت‌های دانش‌بنیان بیمه و استارتاپ‌ها تلقی کرد.

در این شماره یکی از گزارش‌های مهم پژوهشکده بیمه ایران با عنوان «مروری بر واقعیت‌های آماری ضریب نفوذ» نیز بررسی و به‌صورت خلاصه در بخش‌های مختلف واکاوی شده است. همچنین به بررسی دلایل حرکت کند ضریب نفوذ بیمه در کشور پرداخته شده است.

بیان تجربه بیمه‌گری در کشور چین نیز موضوعاتی است که در شماره پنجم دوهفته‌نامه بیمه دیجیتال به آن توجه شده است. زیر و بم موفقیت شرکت پینگ‌آن به عنوان بزرگ‌ترین بیمه‌گر کشور چشم‌بادامی‌ها و بررسی ابعاد مختلف زندگی پیتر ما، بنیان‌گذار آن از گزارش‌های خواندنی این شماره از بیمه دیجیتال است.

و البته شنیدن داستان یک شکست. روایتی از زبان دنیس سنچیسف، بنیان‌گذار استارتاپ بیمه‌ای میندارو. او در این گزارش از دلایل شکست این کسب‌وکار بعد از یک دوره درخشش می‌گوید و به کسب‌وکارهای دیجیتالی بیمه راهکار می‌دهد.

بیمه دیجیتال هر دو هفته در قالب ۱۶ صفحه منتشر می‌شود. شماره پنجم بیمه دیجیتال را می‌توانید به‌صورت رایگان از سایت بیمه دیجیتال دانلود کنید.