نتایج عرضه اولیه پی پاد / سهام پرداخت الکترونیک پاسارگاد به چند نفر رسید؟

بورس
بهابین

امروز نخستین عرضه اولیه سال انجام شد که طی آن سهام شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد در شرکت بورس تهران با مشارکت یک و نیم میلیون نفر به متقاضیان حقیقی و حقوقی عرضه شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز چهارشنبه مراسم عرضه اولیه شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد در شرکت بورس تهران انجام شد. محمود گودرزی مدیرعامل شرکت بورس تهران اعلام کرد که یک میلیون و 544 هزار نفر در نخستین عرضه اولیه امسال بورس شرکت کرده‌اند. وی اظهار کرد: در این عرضه اولیه به هر فرد 237 سهم رسید.

همچنین در مراسم این عرضه اولیه مسیح مشهدی تفرشی مدیر عامل شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد نیز گفت: فعالیت این شرکت در زمینه پرداخت الکترونیک است که با مجوز بانک مرکزی فعالیت می‌کند.

وی در مورد اینکه چه مدت طول کشید تا این شرکت وارد بورس شود،‌گفت: از دو سال قبل روند پذیرش آغاز شد البته در 1.5 سال اخیر به طور جدی دنبال ورود به بورس بودیم تا اینکه امروز برای نخستین بار سهام ما به عنوان 601 امین شرکت بورسی در بورس عرضه شد.  فناپ سهامدار عمده ماست که همین شرکت نیز در زیرمجموعه بانک پاسارگاد قرار دارد.

گفتنی است امروز تعداد ۳۶۰ میلیون سهم معادل ۱۲ درصد از سهام شرکت «پرداخت الکترونیک پاسارگاد» در بخش «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس تهران و نماد «پی‌پاد» به شیوه ثبت سفارش عرضه شد.