پایان بورس امروز 22 فروردین 1402 / تب صعودی بورس فرونشست

بورس
بهابین

بررسی روند شاخص کل و معاملات امروز 22 فروردین نشان می‌دهد که پس از چند هفته صعودی شاخص‌ها، بالاخره در دو روز گذشته فروشندگان قدرتمندتر ظاهر شدند و جلوی افزایش ارتفاع شاخص کل را گرفتند.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاملات بورس روز جاری در حالی رقم خورد که شاخص کل در جهت روز گذشته خود گام برداشت؛ بر همین اساس نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با افت 10 هزار و 385 واحدی که معادل 0.5 درصد این شاخص است رو‌به‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون 179 هزار واحدی ایستاد.

شاخص کل هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل رفتار کرد و با رشد 0.8 درصدی به سطح 692 هزار و 945 واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را 20 میلیارد و 500 میلیون و ارزش معاملات را 12 هزار و 499 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی حکایت از ورود سرمایه حقیقی‌ها به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از ورود 645 میلیارد تومانی پول به بورس می‌دهد.

بررسی معاملات بازار امروز نشان می‌دهد که سهم‌های زیر حجم مشکوک داشتند و به طور متوسط پنج تا 6 برابر میانگین حجم ماه خود حجم خوردند. در جدول زیر M نشانه میلیون است.

در جریان معاملات امروز بازار، سه سهم وکغدیر، خگستر و زپارس بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های شستا، دی و خگستر به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

خزامیا با افزایش 9.29 درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، ثالوند نیز با افت 6.95 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های زپارس، کوثر و تنوین تعلق گرفت. همچنین سهم‌های قصفها، کاسپین و زپارس نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای غنیلی، واتی و خاور خروج پول هوشمند داشتند.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های واحصا، قصفها و واحیا رقم خورد. همچنین شاراک در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد کشرق بود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار بورس بخوانید.