قیمت خودرو امروز 26 فروردین 1402/ تداوم صعود قیمت‌ها در بازار

خودرو
بهابین

روند صعودی قیمت خودرو تحت تاثیر افزایش نرخ خودروهای کارخانه‌ای در بازار ادامه دارد. کارشناسان معتقدند افزایش قیمت کارخانه، کمکی به روند بازار نمی‌کند و در نهایت از هر 10 مصرف‌کننده یک نفر موفق به خرید خودرو از کارخانه می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت خودرو روز شنبه، ۲۶ فروردین 1402 با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت کارنامه با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو از ابتدای فروردین‌ با نوساناتی همراه بوده است. قیمت‌ها در نیمه نخست فروردین متاثر از نرخ ارز روند صعودی به خود گرفت. اما در نیمه دوم این ماه با توجه به افزایش قیمت خودروهای کارخانه‌ای شوک جدیدی به بازار وارد شد و به نظر می‌رسد موج جدید گرانی در ادامه سال در انتظار بازار است.

در این میان، رضا فاطمی‌امین، وزیر صمت اعلام کرده است که قیمت‌های بازار کاذب است و مردم باید در خرید خود دقت کنند. اما طبق تجربه‌های پیشین، کاهش قیمت خودرو با افزایش جزئی عرضه بعید به نظر می‌رسد. از طرف دیگر، بازار از واردات خودرو ناامید شده است و اخبار مربوط به آن تاثیری در روند بازار ندارد.

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به این شرح ثبت شده است:

پراید 111 که هفته‌های گذشته قیمت آن ثابت مانده بود، امروز در نرخ 356 میلیون تومان عرضه شد.

قیمت پژو ۲۰۷i که روزهای گذشته وارد کانال ۷۰۰ میلیون تومانی شد، امروز به 741 میلیون تومان رسید.

اکنون دنا پلاس را با نرخ پایین‌تر از 910 میلیون تومان در بازار نمی‌توان یافت. به نظر می‌رسد اگر بازار به روند صعود قیمت‌ها ادامه دهد و ثباتی در قیمت‌ها مشاهده نشود، بازار شاهد دنا پلاس یک میلیاردی نیز خواهد بود.

پژو پارس سال، مدل ۱۴۰۰ که سال گذشته جهش قیمتی چشمگیری را تجربه کرد، امروز هم به روند صعودی خود ادامه داد و سقف 578 میلیون تومان را شکست.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ که یکی از پرطرفدارهای بازار خودروهای داخلی است، امروز نرخ 622 میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

لاماری که کمتر از یک سال است پا به بازار خودرو گذاشته، با نرخ دو میلیارد و 390 میلیون تومان عرضه شد. این در حالی است که این خودرو در ابتدای ورود به بازار تنها 890 میلیون تومان قیمت داشت.

دیگنیتی نیز وارد کانال دو میلیارد و 340 میلیون تومان شد. فیدلیتی پرایم پنج نفره نیز امروز وارد کانال جدیدی شد و به دو ملیارد و سه میلیون تومان رسید.

کیا اپتیما هیبریدی مدل ۱۳۹۷ هم به پنج میلیارد و 600 میلیون تومان رسید.

ام وی ام X22 pro نیز امروز، شنبه، با قیمت یک میلیارد و 195 میلیون تومان عرضه شد.

سعید مدنی، مدیرعامل اسبق سایپا و کارشناس خودرو، در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: افزایش قیمت خودرو در درب کارخانه به نفع مصرف‌کننده نیست و تنها خودروسازان از این مساله سود می‌برند. چراکه این میزان افزایش قیمت باعث کاهش فاصله قیمتی بازار و کارخانه و در نهایت کاهش دلالی در بازار نمی‌شود.

او افزود: از هر ۱۰ مصرف‌کننده واقعی تنها یک نفر موفق به خرید خودرو در درب کارخانه می‌شود و سایر این افراد مجبور به خرید خودرو با قیمت بسیار بالاتر خواهند شد. تغییر روند بازار تحت تاثیر افزایش قیمت‌ها بعید به نظر می‌رسد.

برای مطالعه بیشتر، خبر  قیمت خودروهای مونتاژی تعیین شد را در تجارت‌نیوز بخوانید.