یک قلاده پلنگ این بار در دنا تلف شد

بورس
بهابین

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان کهگیلویه و بویراحمد از تلف شدن یک قلاده پلنگ دیگر این بار در منطقه حفاظت شده دنا در این استان خبرداد.

به گزارش تجارت‌نیوز، “اسلام جاودان خرد”  در گفتگو رسانه‌ای با تشریح چگونگی تلف شدن این قلاده پلنگ جوان در منطقه حفاظت شده دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهارداشت: عصر امروز پنجشنبه هفدهم فروردین ماه، فردی به یگان حفاظت محیط زیست شهرستان خبر تلف شدن یک قلاده پلنگ جوان در تنگه‌ای به نام تنگ کلنجه در منطقه حفاظت شده دنا می دهد که با بررسی های لازم مشخص شد که متاسفانه این گزارش صحت دارد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید براینکه هیچ علامت یا علائمی دال بر شلیک گلوله یا زخمی شدن این قلاده پلنگ جوان در لاشه دیده نشده است، خاطرنشان کرد: تا کالبد شکافی لاشه نمی‌توان در خصوص علت دقیق مرگ اظهار نظری کرد اما علایمی از اسهال مُزمن در مدفوع لاشه دیده شده است.

جاودان خرد از انتقال لاشه پلنگ جوان از منطقه حفاظت شده دنا به دامپزشکی هم خبرداد. یک قلاده پلنگ جوان دیگر هم در یک ماهه اخیر در منطقه حفاظت شده شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد بدلیل هاری تلف شد.

منبع: ایلنا