اتریوم پیش از ارتقاء شانگهای صعود می‌کند؟

ارز دیجیتال
بهابین

قیمت رمزارز اتریوم به لطف ارتقاء پیش‌روی شبکه این رمزارز، افزایش یافت. این به‌روزرسانی چه پیامدهای دیگری برای کاربران خواهد داشت؟

به گزارش تجارت نیوز، اتریوم، دومین رمزارز محبوب بازار کریپتو، ارتقاء شبکه مهمی را در پیش دارد. طبق روال به‌روزرسانی‌های پیشین، کاربران از اتریوم انتظار رشد دارند؛ زیرا اضافه شدن ویژگی‌‌‌ها و ارتقاء آن‌ها همواره نقش کلیدی در کاربرد رمزارزها و کیفیت انجام معاملات و تراکنش‌ها دارد. از سوی دیگر، به‌روزرسانی‌های اساسی بخشی جداناپذیر از شبکه اتریوم هستند.

درماه گذشته، قیمت اتریوم  رشد 12 درصدی را تجربه کرد. این رقم با توجه به رشد 22 درصدی بیت‌کوین چندان جالب به نظر نمی‌رسد. اما در این هفته، قیمت اتریوم 4 درصد افزایش یافت که نسبت به رشد یک درصدی بیت‌کوین در مدت مشابه می‌تواند خبر از شروع روند صعودی دهد. البته روندی که باید زودتر و پرقدرت‌تر آغاز می‌شد. چرا که سال گذشته در هفته منتهی به ارتقاء قبلی این شبکه، موجب رشد 70 درصدی قیمت اتریوم شد.

ارتقاء (شانگهای) اتریوم در تاریخ 12 آوریل انجام خواهد شد. به تازگی این به روزرسانی را (شاپلا) نیز می‌نامند. هدف از اقدام مذکور، تقویت مکانیزم (اجماع اثبات سهام) است. این فناوری در آخرین رویداد اتریوم موسوم به (ادغام) در ماه سپتامبر جایگزین پروتکل اثبات کار شد. دلیل مهاجرت اتریوم به فناوری جدید، ارائه امکان نقدینگی بیشتر برای کاربران اتریوم ذکر شده است.

بسیاری از فعالان بازار، ریزش قیمت اتریوم را محتمل می‌دانند. این ریزش ناشی از فشار فروش کاربران پس از آزاد شدن وجوه قفل شده درپی ارتقاء خواهد بود. البته احتمال ریزش زیاد قیمت بعید می‌رسد؛ چرا که با وجود رشد 70 درصدی پیش از ارتقاء پیشین تنها 20 درصد ریزش گریبان اتریوم را پس از رویداد گرفت. به طور معمول، فشار فروش زمانی پدیدار می‌شود که سود زیادی عاید سرمایه‌گذاران شده باشد. طبق داده‌ها، اکثر سرمایه‌گذاران اتریوم در ضرر به سر می‌برند.

گفته می‌شود پس از به روزرسانی تعداد محدودی از سرمایه‌گذاران در هر روز قادر به فروش توکن‌های خود می‌شوند. به همین دلیل خروج سرمایه‌گذاران ممکن است مدت زیادی به طول بیانجامد. این موضوع ممکن است منجر به منصرف شدن بسیاری از فروشندگان و در نتیجه کوتاه شدن صف فروش اتریوم شود.

آخرین اخبار حوزه رمزارز را در بخش ارز دیجیتال دنبال کنید.