ضریب افزایش حقوق کارکنان مغایر مصوبه مجلس شد

بورس
بهابین

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مصوبه دولت پیرامون ضریب افزایش حقوق و مزایای کارکنان مغایر با مصوبه مجلس است چراکه برای برخی ۱۳ درصد، برخی ۱۵درصد و گروهی ۲۰ درصد اعمال شده در حالی که مصوبه مجلس برای همه کارکنان ۲۰ درصد افزایش را پیش بینی کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا سلیمی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس، بیان کرد: باید در قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی بازبینی شود چرا که قیمت جهانی در این حوزه افزایش یافته و هزینه تولید نیز بالا رفته است. لازم است دولت در این راستا تصمیمی اتخاذ کند. بعضا شاهد هستیم در سال مهار تورم، بخش هایی از دولت به دنبال افزایش قیمت ها هستند که قابل قبول نیست.

وی در ادامه اظهار کرد: ضریب افزایش حقوق و مزایای کارکنان که به تصویب دولت رسیده است مغایر با مصوبه مجلس می باشد؛ چراکه برای برخی ۱۳ درصد، برخی ۱۵ و گروهی ۲۰ درصد اعمال می شود در صورتی که مصوبه مجلس برای همه کارکنان ۲۰ درصد پیش بینی کرده است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ایام تعطیلات نوروز در بسیاری از مناطق کشور با کمبود پزشک مواجه بودیم. از مدیریت وزارت بهداشت می خواهیم این مسئله را پیگیری کند تا در تعطیلات مشابه اختلالی در این حوزه ایجاد نشود.

منبع:‌ ایسنا