امدادرسانی به سیل زدگان ادامه دارد

بورس
بهابین

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از امدادرسانی به یک هزار 232 نفر گرفتار سیل و آبگرفتگی 14 استان کشور در سه روز گذشته خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مرتضی مرادی‌پور معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلااحمر گفت: از ۲۳ فروردین تا ساعت ۶ صبح امروز ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ تعداد ۴۵۰ نفر به دلیل بارندگی‌های سیل‌آسا مجبور به ترک منازل خود و اسکان اضطراری در اردوگاه‌های هلال احمر شدند.

او افزود: تا صبح امروز ۱۱ شهر، ۳۱ روستا و ۳ منطقه عشایرنشین متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند و در سه روز گذشته به یک هزار و ۲۳۲ نفر امدادرسانی شده‌است.

مرادی پور همچنین از انتقال ۳۰ نفر در استان‌های ایلام، کرمانشاه، خوزستان و لرستان به نقاط امن خبر داد و گفت: ۵۹۸ امدادگر هلال احمر در قالب ۱۳۹ تیم امدادی عملیات‌های متعددی را انجام داده‌اند که از جمله آن تخلیه آب از ۸۷ واحد مسکونی بوده‌است. معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: در روز گذشته ۳ نفر از هموطنانمان در استان‌های ایلام، قزوین و آذربایجان غربی در اثر حوادث جوی کشته شدند و خوشبختانه این آمار تا صبح امروز افزایش نداشته است.

مرادی پور درباره توزیع اقلام امدادی در بین حادثه دیدگان گفت: تاکنون ۸۲ دستگاه چادر اسکان، ۳۹۴ تخته پتو، ۱۰۶ تخته موکت، ۵۰ شعله چراغ والور و ۳۳ بسته غذایی توزیع شده‌است.

منبع: هلال‌احمر