قیمت ربع سکه در مرکز مبادلات طلا امروز 15 فروردین 1402

طلا و ارز
بهابین

طبق اعلام معاون مرکز مبادلات، امروز ۱۱۲ قطعه ربع‌سکه با میانگین قیمت ۹میلیون و ۵۰۰هزار تومان عرضه شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مسعود توکلی مدیر ارز خدماتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران در تشریح جزئیات معاملات ربع سکه در این مرکز اظهار داشت: حراج امروز بر مبنای حراج چندقیمتی بود، یعنی صراف‌ها نرخ‌های پیشنهادی خودشان را اعلام کردند و بر اساس آن کشف قیمت انجام شد و حراج صورت گرفت.

توکلی با ابراز اینکه “در این مرحله مجوز عرضه 300 هزار ربع‌سکه بهار آزادی را از بانک مرکزی دریافت کردیم”، گفت: این مجوز ممکن است در ادامه و حتی با تمام شدن این تعداد، تمدید شود.

وی با بیان اینکه “امروز عرضه ربع‌سکه با میانگین نرخ 9 میلیون و 500 هزار تومان کشف قیمت صورت گرفت و تعداد کمی عرضه داشتیم”، گفت: امروز تعداد 112 قطعه ربع‌سکه با میانگین قیمت اعلام‌شده عرضه شد.

طبق اعلام این مقام مسئول در مرکز مبادلات، مردم می‌توانند با مراجعه به صرافی‌های مجاز که در فهرست صرافی‌های طرف معامله با مرکز مبادله هستند، ربع‌سکه مورد نیاز خودشان را خریداری کنند.

بر اساس دستورالعمل‌ صادرشده، صرافی‌هایی که ربع‌سکه را در این حراج‌ها خریداری می‌کنند، اجازه دارند آن را با قیمت یک درصد بیشتر از نرخ میانگین کشف‌شده به مردم بفروشند.

از امروز سه‌شنبه پانزدهم فروردین ماه، معاملات سکه طلای ربع‌بهار آزادی با نماد «ربع‌سکه» در سامانه معاملات مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز می‌شود و اشخاص حقیقی جهت خرید ربع‌سکه، می‌توانند از فردا، یعنی چهارشنبه، شانزدهم فروردین ماه به صرافی‌های عضو مرکز مبادله ارز و طلای ایران که نسبت به خرید ربع‌سکه از مرکز اقدام کرده‌اند مراجعه کنند.

هر شخص بالای 18 سال صرفاً یک بار در سال می‌تواند اقدام به خرید ربع‌سکه کند و اشخاصی که پیش از این از بورس کالای ایران ربع‌سکه خریداری کرده‌اند، امکان خرید مجدد ربع‌سکه در مرکز مبادله ایران را نخواهند داشت.

هم‌اکنون قیمت فروش ربع‌سکه 11 میلیون و 800 هزار تومان از سوی اتحادیه طلا و جواهر اعلام شده است.