لغو روادید ۱۴ روزه برای سفر اتباع ایران و قزاقستان

بورس
بهابین

اسخت اورازبای سفیر قزاقستان در ایران گفت: در پی تصمیم دولت آستانه برای لغو روادید ۱۴ روزه جهت سفر ایرانیان به این کشور، تهران نیز چنین امکانی را برای شهروندان قزاقستانی به منظور سفر به ایران فراهم کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سفیر قزاقستان در ایران گفت: در پی تصمیم دولت آستانه برای لغو روادید ۱۴ روزه جهت سفر ایرانیان به این کشور، تهران نیز چنین امکانی را برای شهروندان قزاقستانی به منظور سفر به ایران فراهم کرده است.

“اسخت اورازبای” سفیر قزاقستان در ایران با بیان اینکه در پی سفر رئیس جمهور قزاقستان به تهران در خرداد ماه سال گذشته و اعلام لغو روادید ۱۴ روزه برای سفر اتباع ایرانی به قزاقستان، این موضوع یک ماه بعد از انجام سفر مذکور عملیاتی و اجرایی شد، گفت : در ادامه دولت ایران نیز در اقدامی متقابل اعلام کرد که شهروندان قزاقستانی با روادید عادی می‌توانند برای سفر ۱۴ روزه بدون دریافت ویزا به ایران سفر کنند.

وی همچنین با اشاره به برقراری خطوط پرو ازی مستقیم بین ایران و قزاقستان گفت : مقامات ایران و قزاقستان در تلاش هستند که راه های ارتباطی بین دو کشور را برای تسهیل رفت و آمد تجار ، بازرگانان و مردم گسترش دهند.

منبع: ایسنا