تامین منابع لازم برای اجرای کالابرگ

بورس
بهابین

رئیس سازمان برنامه و بودجه درخصوص شرایط جدید طرح کالابرگ در کشور اعلام کرد: منابع لازم برای ارائه کالابرگ تامین شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارش جدیدی از وضعیت اجرای کالابرگ در استانها ارائه کرد.

مسعود میرکاظمی، درباره ارائه کالابرگ الکترونیک و آخرین وضعیت اجرایی شدن آن گفت: منابع لازم برای این کار تامین شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: یارانه این کالابرگ‌ها همان یارانه نقدی است که مردم دریافت می‌کنند منتها اگر کسی بخواهد از کالابرگ استفاده کند، یک ماه زودتر از حسابش می‌تواند برداشت کند و منابع اضافه‌تری وجود ندارد.

وی افزود:  افرادی که یارانه دریافت نمی‌کنند و اعتراض دارند، اگر با دریافت یارانه‌شان موافقت شود می‌توانند از کالابرگ استفاده کنند و اگر پایگاه ایرانیان آن «آزمون وسع» را طبق قانون انجام دهد و مشمول باشند، می‌توانند دریافت کنند و بلعکس هم هست کسانی هم که در آزمون وسع مشخص شود برخودار هستند یارانه‌شان طبق قانون باید قطع شود.

نایب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس گفت: دولت باید برای توزیع کالابرگ الکترونیکی زیرساخت‌های لازم را فراهم کند، چراکه این کار نقدینگی و قیمت‌ها را کنترل می‌کند.

محسن پیرهادی با اشاره به اینکه مجلس یازدهم همواره به دنبال آن بوده تا پیشنهادات لازم را به دولت به ویژه برای رفع مشکلات اقتصادی کشور دهد، اظهار داشت: پیشنهادات ما در جلسات مشترک میان مجلس و دولت ارائه شده است. معمولاً در جلسات شورای عالی هماهنگی اقتصادی هم رئیس مجلس شورای اسلامی و هم رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس حضور دارند و پیشنهادات لازم را می‌دهند.

وی بیان کرد: حتی درباره حذف ارز ترجیحی و پیشنهاد اعطای کالابرگ الکترونیکی جهت حمایت معیشتی از مردم هم مجلس شورای اسلامی پیشنهادات خود را به طور مشخص به دولت ارائه داد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ممکن است در برخی از موضوعات سلیقه اجرایی دولت با پیشنهادات مجلس متفاوت باشد، اما در بسیاری از موضوعات و مباحث از جمله درباره گرانی‌ها و کنترل و تنظیم بازار مصرف ما هشدارهایی را به دولت دادیم.

نایب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی متذکر شد: بعد از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی ما پیشنهاداتی را به دولت ارائه دادیم که این پیشنهادات توسط دولت اجرایی نشده است و امیدواریم که در ادامه با همفکری میان دولت و مجلس کارها مؤثرتر و سریع‌تر انجام شود.

منبع: ایلنا