قیمت خودرو امروز 15 فروردین 1402/ پژو پارس 19 میلیون تومان گران شد

خودرو
بهابین

قیمت خودرو همچنان با نوسان همراه است و روند صعودی را طی می‌کند. طوری‌که امروز، 15 فروردین، فقط پژو پارس 19 میلیون تومان نسبت به دیروز افزایش قیمت را تجربه کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت خودرو روز سه‌شنبه، 15 فروردین 1402، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت کارنامه با تغییراتی همراه شد.

برخلاف سال‌های گذشته که بازار از نیمه‌های فروردین شروع به کار می‌کرد، قیمت خودرو از ابتدای فروردین‌ماه در سال جدید با نوساناتی همراه شد.

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به این شرح ثبت شده است:

پراید 111، سال گذشته نوسان قیمتی زیادی را تجربه کرد، امروز در نرخ ثابت 350 میلیون تومان عرضه شد.

پژو ۲۰۷i امروز با 12 میلیون تومان افزایش قیمت همراه و در نرخ 661 میلیون تومان عرضه شد.

در این میان، دنا پلاس هم 16 میلیون تومان گران و  با نرخ 831 میلیون تومان عرضه شد.

پژو پارس سال، مدل ۱۴۰۰ که سال گذشته جهش قیمتی چشمگیری را تجربه کرد، 19 میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به نرخ 516 میلیون تومان رسید.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ که یکی از پرطرفدارهای بازار خودروهای داخلی است، امروز 10 میلیون تومان گران شد و نرخ 555 میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

لاماری که کمتر از یک سال است پا به بازار خودرو گذاشته است، 40 میلیون تومان افزایش قیمت داشت و با نرخ دو میلیارد و 140 میلیون تومان عرضه شد. این درحالی است که این خودرو در ابتدای ورود به بازار تنها 900 میلیون تومان قیمت داشت.

دیگنیتی اما امروز 40 میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و وارد کانال دو میلیارد و 115 میلیون تومان شد.

کیا اپتیما هیبریدی مدل ۱۳۹۷ هم به پنج میلیارد و 400 میلیون تومان رسید.

ام وی ام X22 pro نیز امروز، سه‌شنبه، در قیمت یک میلیارد و 90میلیون تومان عرضه شد.

فارغ از رکودی که با تعطیلات نوروزی بر بازار خودروی کشور حاکم شده است، کارشناسان و فعالان بازار خودرو معتقدند که قیمت خودرو در ادامه سال جدید هم‌گام با تورم شیب صعودی را طی خواهد کرد. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که علاوه بر تورم، قیمت‌ها متاثر از نوسانات ارزی هستند و با افزایش نرخ دلار نیز خودرو گران می‌شود.

در این میان، باید به این نکته نیز اشاره کرد که امروز میزان افزایش قیمت خودروهای کارخانه‌ای نیز اعلام می‌شود که می‌تواند مستقیم بر بازار آزاد کشور تاثیر بگذارد و قیمت خودروهای داخلی را با افزایش بیشتری همراه کند.

برای مطالعه بیشتر، خبر  ارزان‌ترین و گران‌ترین خودروهای داخلی بازار را در تجارت‌نیوز بخوانید.