قیمت طلا و سکه امروز 16 فروردین 1402 / فلزات گرانبها به مسیر افزایشی بازگشتند

طلا و ارز
بهابین

قیمت طلا و سکه امروز 16 فروردین 1402 که با تعطیلات نوروزی روندی نزولی را در پیش داشت، امروز دوباره به مسیر صعودی خود بازگشته و نوساناتی افزایشی را تا این لحظه پشت سر گذاشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه امروز برخلاف دو روز گذشته دوباره وارد مسیری افزایشی شده است و سکه که تا کانال 30 میلیون تومانی کاهش یافته بود حالا باز هم وارد کانال 31 میلیون تومان شده است.

همچنین در لحظه تنظیم این گزارش، قیمت طلا (18 عیار) دو میلیون و 600 هزار تومان اعلام شده و این در حالی است که نرخ بازگشایی آن دو میلیون و 83 هزار 200 تومان بوده است. طلای دست دوم نیز اکنون دو میلیون و 588 هزار و 700 تومان قیمت دارد.

قیمت‌ها در بازار جهانی طلا نیز امروز افزایش یافته و وارد کانال دو هزار دلاری شده است که سیگنالی دیگر برای افزایش قیمت در بازار فلزات گرانبها محسوب می‌شود.

روزهای گذشته بازارهای مالی تحت تاثیر برخی سیگنال‌های مثبت که اخبار بین‌المللی به گوش می‌رسید روندی کاهشی را تجربه کرد، اما همان‌طور که کارشناسان پیش از این هشدار داده بودند خبردرمانی دیگر تاثیری بلندمدت بر قیمت دلار و به آن طلا و سکه نخواهد داشت و قیمت‌ها در مدت‌زمان کمی دوباره در مسیری صعودی قرار خواهند گرفت.

مادامی که تورم، کسری بودجه دولت و تحریم‌های بین‌المللی ادامه‌دار باشد، افزایش قیمت‌ها نیز تداوم خواهد داشت و تنها گشایش‌هایی در زمینه بین‌المللی و تسهیل ورود ارز به کشور می‌تواند شیب افزایش قیمت را کنترل کند. البته کارشناسان روند کوتاه‌مدت برای قیمت طلا و سکه را نوسان در محدوده فعلی پیش‌بینی می‌کنند.

قیمت سکه امامی در حال حاضر به 31 میلیون و 391 هزار تومان رسیده است و همچنین حبابی حدود 6 میلیون و 964 هزار تومان نیز حباب دارد. قیمت سکه بهار آزادی نیز 28 ملیون و 480 هزار تومان اعلام شده و حباب این سکه طرح قدیم نیز چهار میلیون و 59 هزار تومان برآورد شده است.

از سوی دیگر قیمت نیم سکه  امروز 18 میلیون و 800 هزار تومان و حباب آن 6 میلیون 595 هزار تومان است. قیمت ربع سکه به 11 میلیون و 800 هزار تومان و قیمت سکه گرمی نیز  به 6 میلیون و 800 تومان رسیده‌اند. همچنین حباب ربع سکه پنج میلیون و 695 هزار تومان و حباب سکه گرمی نیز سه میلیون و 795 هزار تومان رسیده است.

همچنین امروز 16 فروردین 1402 متقاضیان خرید ربع سکه می‌توانند دوباره با ارائه کارت ملی تا سقف پنج قطعه ربع سکه از صرافی‌های مجاز خرید کنند. دولت پیش از این عرضه ربع سکه در بورس کالا را در پیش گرفته بود اما این تجربه قبل نشان داد این دست اقدامات نمی‌تواند تاثیری ماندگار بر قیمت‌ها داشته باشد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.