پایان بورس امروز 15 فروردین 1402 / شاخص کل از سقف تاریخی تابستان 99 عبور کرد!

بورس
بهابین

در جریان معاملات امروز بورس، شاخص کل توانست سرانجام از سقف تاریخی تابستان سال 99 عبور کند. در بازار امروز سه سهم خساپا، خودرو و دی بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های دی، شستا و خساپا بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاملات بورس روز جاری در حالی رقم خورد که شاخص کل در راستای روند روز گذشته خود گام برداشت؛ بر همین اساس نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با افزایش 29 هزار و 159 واحدی که معادل 1.4 درصد این شاخص است رو‌به‌رو شد و در ارتفاع دو میلیون و 119 هزار واحدی به کار خود خاتمه داد. به این ترتیب شاخص کل بالاتر از سطح تابستان سال 99 قرار گرفت که بالاترین ارتفاع تاریخ بورس تهران به شمار می‌رفت.

امروز شاخص کل هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل رفتار کرد و با افزایش 1.1 درصدی به سطح 637 هزار و 744 واحدی رسید.

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را 24 میلیارد و 330 میلیون نشان می‌دهد. همچنین ارزش معاملات خرد (سهام+صندوقهای سهامی) امروز بازار مبلغ 14 هزار و 230 میلیارد تومان بود.

روند صعودی ارزش معاملات ادامه دارد و رکورد امروز درحالی به ثبت رسید که روز گذشته همین رکورد در جریان معاملات بورس به ثبت رسیده بود. با رشد نزدیک به هزار میلیاردی ارزش معاملات نسبت به بازار روز گذشته، این رکورد مجددا شکسته شد.

از نظر آماری این مبلغ از ارزش معاملات پس از تاریخ 7 اسفند سال 1401، در صدر ارزش معاملات در مقایسه با تمام روز‌های معاملاتی سال گذشته قرار می‌گیرد.

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی حکایت از ورود سرمایه حقیقی‌ها به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از خروج 380 میلیارد تومانی پول به بورس می‌دهد.

در جریان معاملات امروز بازار، سه سهم خساپا، خودرو و دی بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های دی، شستا و خساپا بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

درازی با افزایش 7 درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، نماد اوان نیز با افت 6.95 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های فارس، همراه و اخابر تعلق گرفت. همچنین سهم‌های فارس، فیروزا و لبخند نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای شپنا، توان و وبملت خروج پول هوشمند داشتند.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های خکاوه، قصهفا و شکبیر رقم خورد. همچنین سخاش در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد فارس بود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار بورس بخوانید.