پایان بورس امروز 29 فروردین 1402 / ورود سریالی پول حقیقی‌ها به بازار سهام

بورس
بهابین

بررسی معاملات بازار امروز نشان می‌دهد که بورس در روز جاری نیز سنت روز‌های گذشته خود را زیر پا نگذاشت. به طوری که در جریان بازار امروز بیشتر از هزار و 300 میلیارد تومان پول حقیقی دیگر به بورس تزریق شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاملات بورس روز جاری در حالی رقم خورد که شاخص کل در جهت روز گذشته خود گام برداشت؛ بر همین اساس نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با افزایش 36 هزار و 147 واحدی که معادل 1.6 درصد این شاخص است رو‌به‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون 325 هزار واحدی ایستاد.

شاخص کل هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل رفتار کرد و با رشد 2.2 درصدی به سطح 756 هزار و 664 واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را 29 میلیارد و 30 میلیون و ارزش معاملات را 17 هزار و 508 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی حکایت از ورود سرمایه حقیقی‌ها به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از ورود هزار و 319 میلیارد تومانی پول به بورس می‌دهد.

در جریان معاملات امروز بازار، سه سهم خساپا، خودرو و وبملت بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های خساپا، خودرو و شستا به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

بترانس با افزایش هفت درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، بنیرو نیز با افت 6.97 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های خساپا، خودرو و ذوب تعلق گرفت. همچنین سهم‌های خساپا، ذوب و بجهرم نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای وپارس، لبخند و فباهنر خروج پول هوشمند داشتند.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های دشیری، ثاصفا و خکاوه رقم خورد. همچنین پردیس در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد وپست بود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار بورس بخوانید.