پایان بورس امروز / ورود پول حقیقی افزایش یافت

بورس
بهابین

بررسی معاملات روز جاری بازار سرمایه نشان می‌دهد که دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای همچنان قصد نزولی شدن ندارد و روز به روز ارتفاع بالاتری را ثبت می‌کند. حال باید دید که شاخص کل تا چه زمانی در این مدار حرکت خواهد کرد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، معاملات بورس روز جاری در حالی رقم خورد که شاخص کل در جهت روز گذشته خود گام برداشت؛ بر همین اساس نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با افزایش 14 هزار و 219 واحدی که معادل 0.6  درصد این شاخص است رو‌به‌رو شد و در ارتفاع دو میلیون و 289 هزار واحدی به کار خود خاتمه داد.

شاخص کل هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل رفتار کرد و با افزایش 1.3 درصدی به سطح 740 هزار و 659 واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را 26 میلیارد و 890 میلیون و ارزش معاملات را 16 هزار و چهار میلیارد تومان نشان می‌دهد.

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی حکایت از ورود سرمایه حقیقی‌ها به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از ورود 887 میلیارد تومانی پول به بورس می‌دهد.

در جریان معاملات امروز بازار، سه سهم وبملت، خودرو و خگستر بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های وبملت، شستا و کرمان بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

غشاذر با افزایش هفت درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، قپیرا نیز با افت 6.95  درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های شملی، سمگا و حکشتی تعلق گرفت. همچنین سهم‌های خچرخش، البرز و رنیک نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای قصفها، زپارس و توریل خروج پول هوشمند داشتند.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های شمواد، کاسپین و لپارس رقم خورد. همچنین امین در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد زپارس بود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار بورس بخوانید.