قیمت دلار مبادله‌ای امروز 29 فروردین 1402

طلا و ارز
بهابین

امروز قیمت دلار مبادله ای در معاملات امروز رشد را ثبت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار مبادله ای امروز نسبت به روز قبل بالا رفت. دلار مبادله ای، امروز به ۴۲,۱۶۷ (چهل و دو هزار و یکصد و شصت و هفت ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۳۳ درصدی داشته است.

قیمت دلار روز گذشته در دو پله ابتدایی کانال ۵۰ هزار تومانی قرار داشت. این اسکناس آمریکایی دیروز ۲۸ فروردین، با افزایش محدودی همراه شد و با قیمت ۵۱ هزار و ۴۰۰ تومان مبادله شد.

قیمت دلار، روز شنبه در بازار آزاد به کف کانال پنجم برگشت و امروز در پله اول کانال ۵۰ هزار تومانی قرار گرفت. این در حالی است که بازارهای همسایه نیز سیگنال افزایش قیمت به دلار تهران دادند.

دیروز قیمت حواله درهم در کانال ۱۴ هزار تومانی بالا رفت و به قیمت ۱۴ هزار۲۵۰ تومان نیز رسید. در آخرین معامله روز گذشته درهم به کف کانال مذکور برگشت.

در روزهای گذشته برخی فعالان بازار معتقد بودند در صورتی که قیمت حواله درهم بالای محدوده ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومانی تثبیت شود، احتمال دارد اعتماد به نفس افزایشی‌های بازار ارز بیشتر شود. امروز قیمت درهم برای ساعاتی از محدوده مذکور عبور کرد. حال باید دید در روزهای باقیمانده از آخرین هفته فروردین ماه با توجه به تعطیلات عید فطر آیا معاملات در بازار ارز طی دستخوش تغییر می‌شود؟

به نظر می‌رسد بازیگران ارزی دلیل رکود و ثبات نسبی قیمت دلار در بیش از ۱۰ روز گذشته را رشد شاخص بورس می‌دانند که باعث شده برخیمعامله‌گران دلار در تنگنای نگهداری یا فروش قرار بگیرند.

قیمت دلار نقدی مرکز مبادله صبح روز گذشته، دوشنبه ۲۸ فروردین کانال عوض کرد. در سایت بازار متشکل ارزی دلار  با قیمت ۴۲ هزار و ۲۷ تومان کشف قیمت شد. قیمت دلار حواله که در هفته‌ گذشته همواره رقم ۳۷ هزار و ۹۳۱ تومان را نشان می‌داد. روز گذشته با قیمت ۳۸ هزار و ۲۰۶ تومان به ثبت رسید.

همچنین قیمت دلار نیمایی  مانند هفته‌های گذشته روی رقم 28 هزار و 500 تومان ثابت بوده است. اما صرافی ملی طبق روال هفته‌های اخیر قیمت جدیدی منتشر نکرد.